Cestovní doklady

1 . července 2013 se Chorvatsko stalo novým členským státem Evropské unie. Od tohoto data je cestování do Chorvatska povoleno s platným občanským průkazem ČR. Chorvatské orgány požaduj, aby platnost cestovního dokladu byla minimálně na dobu pobytu na území Chorvatska.

Dovážené a vyvážené zboží

V den vstupu Chorvatska do Evropské unie byly zastaveny celní kontroly dováženého a vyváženého zboží. Zboží neobchodní povahy, které cestující osoby přes hranice převážejí pro vlastní potřebu, je oproštěno od celních poplatků, pokud jeho hodnota nepřekročí 300 € na osobu.

Měna

Oficiální měnou je chorvatská kuna (HRK), 1 kuna = 100 lipa/1 HRK = 3,50 Kč. Je možné zde platit běžnými platebními kartami.

Lékařská péče

Cestující při cestování do Chorvatska nejsou povinni se nechávat očkovat. Občané České republiky mají v Chorvatsku podle tamního práva nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči hrazenou českou zdravotní pojišťovnou. Tento nárok se vztahuje na všechny nezbytné lékařské zákroky ohrožující zdraví nebo život a které se nemohou odložit do návratu do České republiky Proto je nutné mít Evropský průkaz zdravotního pojištění, který potvrzuje nárok na okamžitou lékařskou péči.

Důležitá telefonní čísla

Záchranná služba : 94
Hasiči : 93
Policie : 92
Jednotné evropské číslo tísňového volání : 112

Baška Voda

Baška Voda je oblíbené turistické letovisko a přístav, které je součástí Makarské riviéry. Jsou pro ni typické dlouhé pláže z jemných oblázků a hrubého písku, které se rozprostírají několik kilometrů oběma směry. Díky pozvolnému vstupu do moře jsou pláže vhodné i pro velmi malé děti.

Baška Voda nabízí širokou možnost aktivního odpočinku všem milovníkům sportu. Fungují zde půjčovny vodních skútrů, motorových lodí nebo můžete absolvovat let na padáku.

Blízké pohoří Biokovo vytváří ideální podmínky pro horskou turistiku či náročnější výlety na kole. Velmi oblíbeným turistickým cílem je vrchol Sv. Jura (1 762 m.n.m.)
Zábavy si také užijete dostatečně. Můžete si vybrat z množství plážových barů, tanečních teras a restaurací, kde jsou večer pořádány diskotéky či k tanci a poslechu hrají kapely. Během sezóny se na promenádě konají vystoupení pěveckých sborů nebo tradiční rybářské večery.

Doporučujeme navštívit farní kostel svatého Mikuláše (Sveti Nikola), který je patronem letoviska. Byl postaven v roce 1889 v neoromantickém stylu a po sto letech byl znovu zcela renovován.

Za povšimnutí také stojí socha svatého Mikuláše ( kip Svetog Nikole ), která je dominantou přístavu v Bašce Vodě.